Obecná pravidla oblékání do Lesního klubíku:

Pravidla tzv. cibulovité vrstvení (více tenčích vrstev, nežli méně silných)

• Funkční spodní vrstva: Úkolem této vrstvy je udržet dítě v suchu a odvádět pot. (termoprádlo, merino, bambusová viskóza, NE bavlna)

• funkční termotriko

• funkční spodky nebo punčocháče

• funkční ponožky

• Střední vrstva: Úkolem druhé vrstvy je udržet dítě v teple. Druhá vrstva izoluje od chladu (ideální je flís - výborná termoizolace).

• flísová mikina

• flísové tepláky

• Vnější vrstva: Třetí vrstva chrání před rozmary počasí - deštěm, větrem, sněhem, chladem (ideálně funkční oblečení s membránou, nepromokavé a prodyšné).

• softshellová bunda, pogumované oblečení

• zimní bunda a kalhoty nebo kombinéza

• Doplňky: čepice, kukly, nákrčníky, rukavice (tenké + zimní zateplené), kvalitní nepromokavé boty s membránou, nejlépe kotníčkové a sněhule

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE!

• S ohledem na častý pohyb v lese se oblečení může často zašpinit, natrhnout apod. Je třeba mít toto na vědomí a oblečení tomuto faktu přizpůsobit.

• Pomáháme dětem, aby to dokázaly samy. Volte takové oblečení, boty a vybavení, které dokáže dítě používat samostatně.

Každodenní výbava

• dětský batůžek (kvalitní + doporučujeme upravitelné popruhy s prsním pásem)

• lahvička s pitím (v zimním období termoska s čajem)

• krabička se svačinou

• kus karimatky či jiného sedáku

• kapesníčky

Výbava do klubíku:

• přezůvky do zázemí
  • spacák, případně polštářek
  • Náhradní oblečení uložené v podepsané látkové tašce:  spodní prádlo + ponožky, tričko, mikina, kalhoty

Provozní řád

V provozním řádu naleznete informace o platbách, provozní informace, rytmus dne, aj.